383 800 144
Okamžitá expedice
z našeho skladu
Montáž u vás
provede vyškolený technik
Odborný servis
v průběhu i po záruce
Doprava zdarma
nad 2 000 Kč

Vliv eliptického trenažéru na zdraví

píše Andrea pro Alfit blog dne 16.02.2021

Eliptický trenažér vám umožní procvičit až 80 % svalů v těle, což znamená, že cvičení na eliptickém trenažéru je účinné, efektivní a je vhodný jak do domácí posilovny pro kondiční cvičení, tak i pro fitness centra. Zároveň má velice dobrý vliv na vaše zdraví.

Vliv eliptického trenažéru na zdraví

Jaké svaly jsou zapojeny při jízdě na eliptickém trenažéru?

Cvičení na eliptickém trenažéru je pro vaše tělo velice přínosné a procvičíte s ním velké množství svalových skupin. Nejvíce jsou zapojovány svaly nohou, což znamená lýtka, stehna a hamstringy a madla uvádí v pohyb paže, ramena a prsní svalstvo. V průběhu cvičení na eliptickém stroji jsou přirozeně zapojeny také břišní svaly. Pohyb na trenažéru vás nutí mít během celého tréninku vzpřímená záda, tudíž je trenažér vhodný i pro někoho, kdo bolestmi zad trpí. Je to prakticky stroj, na kterém procvičíte většinu svalů celého těla.

Výhody eliptického trenažéru a jeho vliv na zdraví

Velkou a příjemnou výhodou eliptického trenažéru je, že vytváří pohodlný a plynulý pohyb těla. Eliptický pohyb, který je na trenažéru vykonávaný, simuluje přirozený pohyb při běhání a zátěž v podobě hmotnosti vašeho těla je přitom rozložena rovnoměrně na obě dvě nohy, což znamená, že klouby jsou chráněné před nárazy a trénujete bez sebemenšího trhaného pohybu. Navíc trénujete v pozici, kde máte rovné záda a tím pádem je ulehčujete. Pokud přemýšlíte nad pořízením trenažéru, jste po zranění či máte nějaký hendikep, ale i přes to si chcete udržet nebo i zlepšovat kondici a zacvičit si, eliptický trenažér vám to umožní. Aktivní sportovci velmi často používají tento stroj k fyzické přípravě či pro návrat do formy po prodělaném zranění. Eliptický trenažér má i velmi dobrý vliv na vaše zdraví.

  • Posiluje srdce
  • Stimuluje krevní oběh a udržuje správnou hladinu cholesterolu a cukru v krvi
  • Má příznivý účinek na váš krevní tlak
  • Působí proti odvápnění, čímž udržuje zdravé kosti.
  • Výrazně podporuje spalování tuků a tím i fyzickou a psychickou pohodu.

Hubnutí na eliptickém trenažéru

Eliptický trenažér poskytuje pestrá cvičení, během kterého můžete snadno provádět i intervalová cvičení. Díky tomu máte zajištěno, že v průběhu, i po tréninku spálíte spoustu kalorií. Při správném tréninku můžete spálit v průměru osm až dvanáct kalorií za jednu minutu. Když budete trénovat každý den 30 minut při 70% své maximální tepové frekvence, zbavíte se přebytečných kil a zanedlouho uvidíte skvělé výsledky, které vás budou motivovat k neustálemu zlepšení. 

Co by Vás ještě mohlo zajímat?