Nitro Virus

ID: RN-z7401_c26380

Nitráty mají vliv na svalové napumpování i výdrž, v 1 kapsli 50 mg nitrátů.

Celý popis a parametry produktu

Vyprodáno

Jsme certifikovaným prodejcem zboží a přímým odběratelem značky.

559 Kč

Přidat k porovnání

Produkty s nitráty nejsou v portfoliu značky Czech Virus žádnou novinkou, čím jsou však nitráty v produktu Nitro Virus unikátní, je jejich standardizace. Doposud bylo běžné u kvalitních extraktů nalézt standardizaci na 1,5 až 2 % nitrátů. Nitro Virus obsahuje extrakt z červené řepy s 10 % nitráty. V 1 kapsli (500 mg extraktu z červené řepy) tedy naleznete 50 mg čistých nitrátů, které mají vliv na svalové napumpování i výdrž.

  • 500 mg extraktu z červené řepy s obsahem nitrátů
  • nejvyšší standardizace nitrátů na trhu - 10 %

Nitráty jsou součástí zelené listové zeleniny a patří mezi látky, které pomáhají se "svalovou pumpou" (tedy zlepšují prokrvení, rozšiřují cévy atd.). Nejlepším zdrojem těchto nitrátů je potom červená řepa. Suplementace nitráty (z kapsle nebo šťávy z řepy) podle několika studií zvyšuje svalovou výdrž a snižuje jejich únavu. Nitro Virus tedy neslouží pouze pro napumpování Vašich svalů, ale i zlepšení jejich výdrže a oddálení únavy.

Nitráty z červené řepy nabízejí velké množství benefitů, ať už jde o sportovní výkony, nebo o zdraví. Ze studií vyplývá, že mají nitráty schopnost silně regulovat průtok krve a vazodilatace prostřednictvím jejich metabolitu oxidu dusnatého. Pokud jde o kardiovaskulární zdraví, zdá se, že snižují krevní tlak v případech, kdy je krevní tlak zvýšen. Zdá se, že k tomu dochází u lidí s hypertenzí a může se vyskytnout i u jinak zdravých osob podstupujících cvičení s malým účinkem na klidový krevní tlak. Nitráty mohou vyvolávat endoteliální ochranné účinky a jsou považovány za spojnici mezi příjmem zeleniny a kardiovaskulárním zdravím.

Mechanismus fungování nitrátů - v červené řepě (a jiné zelené listové zelenině) se nachází anorganický dusičnan (NO3-), který se u lidí po požití přemění na dusitan (NO2-) a cirkuluje v krvi. V případě omezeného množství kyslíku potom NO2- tělo přemění na oxid dusnatý (NO) - molekulu, která hraje důležitou roli v cévním systému.

Vliv na sportovní výkon - jak je obecně známo, během těžkého tréninku tělo využívá maximání kapacitu spotřeby kyslíku. Podle studie (Larsen et al., 2010) nitráty snižují tuto maximální kapacitu spotřeby kyslíku, aniž by ovlivnily dobu vyčerpání. Proto byl učiněn závěr, že existuje korelace mezi změnou času do vyčerpání a změnou maximální spotřeby kyslíku, což lze přičíst hlavně použití velkého množství svalové hmoty během cvičení.

Přírodní vs. syntetické - nitráty je možné získat jak z přírodních zdrojů (např. řepa), tak synteticky. Ohledně syntetických nitrátů koluje několik negativních poznatků, ať už je to zvýšená toxicita (Mayo Clinic), nebo potenciální hrozba rakoviny (ta je však spojena většinou s nitrity než nitráty). Přírodní nitráty z červené řepy nemají žádnou toxicitu ani jiné riziko.

Doporučené dávkování:

  • základní - 1 kapsle, pokročilé - 4 kapsle, hardcore - 8 kapslí
  • užívejte kapsle Nitro Virus cca 30 minut před fyzickou aktivitou
  • zapijte dostatečným množstvím vody

Tabulka nutričních hodnot:

1 cps4 cps8 cps
červená řepa extrakt500 mg2000 mg4000 mg
- z toho nitráty50 mg200 mg400 mg

Složení:

  • červená řepa (Beta vulgaris extrakt, standardizováno na obsah 10 % nitrátů), rostlinný stearan hořečnatý, veganská kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza)

Upozornění:

Doplněk stravy vhodný pro sportovce. Před užíváním se vždy poraďte se svým ošetřujícím lékařem! Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobek je vyroben v závodě zpracovávajícím mléko, vajíčka, sójové boby, korýše, rybí olej, ořechy. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Po otevření spotřebujte do 200 dnů. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy.


Dotazy k produktu

Nový dotaz

Jak nás vidí zákazníci

MS
Monika S.

13.01.2023 14:29

Super

MZ
Martin Z.

09.01.2023 12:44

Byl jsem velice spokojený s nákupem. Dodání včetně montáže proběhlo rychle a domluva byla rychlá.

HM
Hana M.

05.05.2022 08:12

oceňuji rychlost dodání včetně montáže přímo v pokoji

Všechny recenze