BufferCell Complex - beta alanin + L-histidin + vápník

ID: RN-z7764_c27787

Zažijte neuvěřitelnou výdrž svalů i při těch nejnáročnějších výkonech díky beta-alaninu!

Celý popis a parametry produktu

Vyprodáno

Jsme certifikovaným prodejcem zboží a přímým odběratelem značky.

469 Kč

Přidat k porovnání

Ukončili jste předčasně supersérii kvůli „pálení“ ve svalech? Naveslovali jste na crossfitových závodech méně kalorií než soupeř? Dohmátli jste v plaveckém závodě jako druzí kvůli závěrečnému „vytuhnutí“? Nebo jste snad ze stejného důvodu prohráli zápas v MMA? Pak je BufferCell Complex Fair Power přesně to, co hledáte. Zažijte neuvěřitelnou výdrž svalů i při těch nejnáročnějších výkonech! Exkluzivní produkt od Survivalu pro podporu maximální výdrže svalů při intenzivní zátěži.

Každá kapsle BufferCell Complex Fair Power obsahuje vyladěné množství tří synergicky působících látek v čele s beta-alaninem – speciální aminokyselinou, jejíž suplementaci doporučují i odborníci z Australského institutu sportu. Díky výhradně rostlinným látkám v receptuře ocení veškeré benefity BufferCell Complex Fair Power také veganští sportovci!

Hlavní výhody produktu BufferCell Complex Fair Power:

 • Obsahuje 120 000 mg beta-alaninu – beta-alanin sportovci suplementují pro zvýšení odolnosti svalstva vůči zakyselení („pálení“ ve svalech). V odborné řeči se jedná o zlepšení tzv. pufrační kapacity skrze navýšení zásob karnosinu ve svalových buňkách.1 Vzhledem k vysoké účinnosti beta-alaninu v produktu BufferCell Complex Fair Power jej někteří sportovci dokonce označují za „nový kreatin“. Avšak oproti kreatinu má beta-alanin dvě velké výhody – nezadržuje vodu v těle a je vhodný i pro vytrvalostní sportovce!

 • Obsahuje synergicky působící L-histidin – abyste efektivně navýšili zásoby karnosinu, přidali jsme do složení také aminokyselinu L-histidin. Bez ní se totiž karnosin ve svalových buňkách nevytvoří.2 Každé polknutí kapsle vám tak dá pocit jistoty, že pro vlastní tvorbu karnosinu děláte absolutní maximum.

 • Obsahuje synergicky působící chelátový vápník – pokud nemá svalová buňka dostatek vápníku, nedochází k efektivnímu přenosu informací z nervového systému do svalů. Tento přenos informací se o to víc ztěžuje v situacích, kdy pociťujete „pálení“ ve svalech. Proto jsme při tvorbě BufferCell Complex Fair Power nezapomněli na vápník, který budete navíc přijímat ve vysoce využitelné chelátové formě bisglycinátu vápenatého!

 • Je vhodný i pro vegetariány a vegany – jedná se totiž o nejvíce ohroženou skupinu sportovců z hlediska nedostatečného příjmu beta-alaninu stravou (nachází se hlavně v mase).3 Proto jsme při tvorbě receptury zvolili výhradně látky rostlinného původu, aby mohl vysoký účinek BufferCell Complex Fair Power ocenit doslova každý sportovec nehledě na jeho stravovací návyky.

Abyste si byli jisti, že ze suplementace BufferCell Complex Fair Power vytěžíte při vašem výkonu maximum, připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky.

Pro jaké sportovní výkony je BufferCell Complex Fair Power nejvhodnější?

Suplementace má na základě aktuálních studií svůj benefit hlavně pro zátěž trvající od 30 sekund do 10 minut.4 Výkon může být i přerušovaný, ale musí být dostatečně intenzivní. Konkrétně se bavíme například o kulturistice, CrossFitu, atletice, cyklistice, gymnastice, plavání a v neposlední řadě o kolektivních či bojových sportech. Maximálního účinku BufferCell Complex Fair Power si bude sportovec užívat pokaždé, kdy se pohybuje ve vysoké intenzitě projevující se typickým „pálením“ ve svalech.

Jak správně BufferCell Complex Fair Power suplementovat?

K suplementaci je potřeba přistupovat stejně jako u kreatinu. Je tedy nutné svalové buňky beta-alaninem zásobit pravidelně každý den. Doba, za kterou se svaly maximálně nasytí karnosinem, jsou čtyři až dvanáct týdnů dle tělesné hmotnosti a přijímaného množství kapslí.4 Pokud zvolíte vyšší jednorázové dávky (≥ 2 kapsle), je možné několik minut po konzumaci zaregistrovat nastupující parestézii neboli svrbění či „štípání“ pokožky (nejčastěji na periferních částech těla – hlava, šíje, končetiny). Jedná se ale o vedlejší a zcela neškodný účinek beta-alaninu.

Jak moc je BufferCell Complex Fair Power účinný?

Pozitivní účinky beta-alaninu byly již ověřeny takovým množstvím studií, že jeho suplementaci doporučuje sportovcům i uznávaný Australský institut sportu, který beta-alanin řadí do kategorie „A“ obsahující nejověřenější, nejbezpečnější a nejúčinnější látky umožňující sportovci podat co nejlepší možný výkon.5

Pozitivním účinkům beta-alaninu věříme natolik, že jsme se sami podíleli na českém výzkumu Fakulty sportovních studií MU v Brně.6 Zde byla s beta-alaninem provedena randomizovaná, dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná studie na sportovcích věnujících se CrossFitu. Pouze skupina užívající beta-alanin svůj výkon po osmi týdnech zlepšila o 2,3 % (viz graf). Pro někoho možná drobná odchylka, pro profesionálního sportovce rozdíl mezi zklamáním a zlatou medailí.


Odkazy na citované studie zobrazíte [zobraz-1]zde[/zobraz].
[skryty-obsah-1]

Zdroje:

1. Artioli, G. G., Gualano, B., Smith, A., Stout, J., & Lancha, A. H. (2010). Role of beta-alanine supplementation on muscle carnosine and exercise performance. Medicine and Science in Sports and Exercise, 42(6), 1162–1173.
2. Dunnett, M., & Harris, R. C. (1999). Influence of oral beta-alanine and L-histidine supplementation on the carnosine content of the gluteus medius. Equine Veterinary Journal. Supplement, 30, 499–504.
3. Gil-Agustí, M., Esteve-Romero, J., & Carda-Broch, S. (2008). Anserine and carnosine determination in meat samples by pure micellar liquid chromatography. Journal of Chromatography. A, 1189(1–2), 444–450.
4. Saunders, B., Elliott-Sale, K., Artioli, G. G., Swinton, P. A., Dolan, E., Roschel, H., Sale, C., & Gualano, B. (2017). β-alanine supplementation to improve exercise capacity and performance: A systematic review and meta-analysis. British Journal of Sports Medicine, 51(8), 658–669.
5. Kim, J. (2019). Nutritional Supplement for Athletic Performance: Based on Australian Institute of Sport Sports Supplement Framework. Exercise Science, 28, 211–220.
6. Širc, P. (2018). Vliv dlouhodobého používání beta-alaninu na výkon v crossfitu [Masarykova univerzita, Fakulta sportovních studií]. [/skryty-obsah]


Doporučené dávkování:

 • základní dávka jsou 4 kapsle BufferCell Complex Fair Power denně, pro rychlejší nástup účinku doporučujeme 6–8 kapslí
 • pro maximální vstřebatelnost konzumujte nejlépe před jídlem a denní dávku rozdělte na více částí (2–4)
 • polkněte kapsle a zapijte je dostatečným množstvím vody, kapsle nekousejte
 • maximálního nasycení svalů dosáhnete za 30–60 dní dle tělesné hmotnosti a zvolené denní dávky kapslí
 • upozornění: při velké jednorázové dávce kapslí se může dostavit typické „svrbění“ na periferních částech těla – jedná se však o neškodný vedlejší účinek obsaženého beta-alaninu
 • TIP: pokud pravidelně užíváte All in One Fair Power a/nebo PreWorkout Fusion Fair Power, můžete snížit denní dávku kapslí, jelikož zmíněné produkty beta-alanin také obsahují
 • hmotnost obsahu balení 160 cps je 168 g

Tabulka nutričních hodnot:

4 cps6 cps8 cps
beta alanin3000 mg4500 mg6000 mg
L-histidin150 mg225 mg300 mg
vápník100 mg150 mg200 mg

Složení:

 • beta-alanin, bisglycinát vápenatý, kapsle rostlinného původu (hypromelóza), L-histidin

Upozornění:

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití výrobku přerušte jeho užívání. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Skladujte a uchovávejte v suchu, chraňte před teplem a mrazem, chraňte před přímým slunečním zářením. Po otevření vždy pečlivě uzavírejte a spotřebujte do 6 měsíců. Dbejte na dodržování návodu k použití.


Dotazy k produktu

Nový dotaz

Jak nás vidí zákazníci

MS
Monika S.

13.01.2023 14:29

Super

MZ
Martin Z.

09.01.2023 12:44

Byl jsem velice spokojený s nákupem. Dodání včetně montáže proběhlo rychle a domluva byla rychlá.

HM
Hana M.

05.05.2022 08:12

oceňuji rychlost dodání včetně montáže přímo v pokoji

Všechny recenze