383 800 144
Okamžitá expedice
z našeho skladu
Montáž u vás
provede vyškolený technik
Odborný servis
v průběhu i po záruce
Doprava zdarma
nad 2 000 Kč
Freestrider Nordictrack FS9i
tiro 50

Jaké jsou výhody cvičení na stepperu?

píše Andrea pro Alfit blog dne 07.03.2021

Cvičením na stepperu simulujete chůzi do schodu. Nejen že tato aktivita má velmi dobrý vliv na vaši fyzickou kondici, ale i na vaše zdraví. 

Jaké jsou výhody cvičení na stepperu?

Vliv stepperu na zdraví

Není nutno se obávat častého cvičení, jelikož při cvičení na stepperu se nezatěžují klouby a intenzitu tréninku si můžete zvolit podle svých potřeb. Cvičení na stepperu má jednu velkou výhodu a to, že má velmi dobrý vliv na celý kardiovaskulární systém, především na srdce. Stepperem sice posilujete velké množství různých svalů, ale zároveň i srdce. Kromě toho, je pravidelné cvičení na stepperu vhodné jako prevence proti onemocnění srdce a cév a bojuje proti vzniku civilizačních onemocnění jako je cukrovka a vysoký krevní tlak. Také zlepšuje funkci plic a zvyšuje dýchací kapacitu. Pravidelným cvičením dochází k uvolňování endorfinů a hormonů dobré nálady, čímž bojujeme proti stresu a napětí. Existují i eliptické trenažéry kombinované se stepperem, které přináší ještě více výhod.

Jaké svaly jsou posilovány?

Stepper je stroj simulující chůzi do schodů. Nejen že má pozitivní vliv na zdraví, ale také na fyzickou kondici. Je vhodný na spalování tuků a hubnutí, ale umožňuje i vytvarovat postavu a zpevnit dolní končetiny jako jsou hýždě, boky, čtyřhlavé svaly stehenní a přispívá k zeštíhlení pasu. Jedna z nejvíce zapojených částí těla je lýtkový sval. Nohy jsou totiž blízko u sebe a sval pracuje pod větší frekvencí.

Hubnutí na stepperu

Stepper je účinný nástroj pro rychlé spalování nadbytečných tuků a dokáže spálit velké množství kalorií, samozřejmě záleží také na intenzitě tréninku. Pokud byste chtěli spálit ještě více kalorií a trénink si ztížit, je možnost použít závaží na ruce, nebo činky. Zvyšuje to totiž celkovou tělesnou hmotu, což vyžaduje ještě větší námahu, a to všechno vede ke spalování většího množství nadbytečných tuků. Pravidelné cvičení na stepperu může přinést skvělé výsledky.

Co by Vás ještě mohlo zajímat?